Wczytuję dane...
Audyt i optymalizacja wydruku

Z raportów firmy audytorsko-doradczej KPMG pt. „Wykorzystanie papieru w polskich przedsiębiorstwach” oraz „Wykorzystanie papieru przez pracujących Polaków” możemy wyczytać, że przeciętny polski pracownik zadrukowuje blisko 1,3 ryzy papieru miesięcznie (ok. 650 kartek), co daje wynik 8 tysięcy stron rocznie - jest to średnia krajowa - a ile wydruków wykonujesz miesięcznie w Twojej firmie? 2 tys, 5 tys, 10 tys? A może więcej?

Audyt druku jest jednym ze sposobów optymalizacji i zmniejszenia kosztów w firmie. Nadmierne koszty drukowania generowane są często poprzez stosowanie starych, mało wydajnych drukarek, nieefektywną eksploatację sprzętu czy też nieodpowiednie zarządzanie systemem drukowania. Prawidłowo przeprowadzony audyt środowiska druku pozwoli usprawnić i ujednolicić procesy związane z wydrukiem dokumentów, a co za tym idzie – zaoszczędzić pieniądze.

Etap 1

W pierwszej kolejności konieczne jest poznanie całkowitych kosztów użytkowanego sprzętu . Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o proces wykonywania wydruków, ale o wszelkie procesy związane z przetwarzaniem dokumentów. Dogłębne poznanie całej infrastruktury informatycznej związanej z przepływem dokumentów może pozwolić na wdrożenie projektu, który ma szansę zagwarantować duże oszczędności czasu i pieniędzy.

Etap 2

W tym etapie będziemy pozyskiwać niezbędne do optymalizacji druku informacje, miedzy innymi:

  • Działanie systemu druku
  • Sposób zarządzania systemem druku
  • Koszty materiałów eksploatacyjnych
  • Koszty pozyskania urządzeń drukujących i kopiujących do firmy
  • Koszty serwisu i napraw kopiarek i drukarek

Etap 3

Informacje zebrane w poprzednich etapach pozwolą na opracowanie raportu w którym określimy projekt zmian wraz z uwzględnioną prognoza ekonomiczną. Audyt druku kończymy indywidualną ofertą urządzeń i materiałów eksploatacyjnych bądź całkowitym outsourcingiem procesów drukowania. Drukowanie może być tańsze!

Jak skutecznie obniżyć koszty wydruku?

Ile można zaoszczędzić?

Zamiast kupować może lepiej wynająć ploter lub drukarkę?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
 
 tel: 12 296 40 25                                                                       biuro@printer4.pl